ای که دایم دم زنی از دین بدان!

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام دوستان، امیدوارم حالتان خوب خوب........باشد و ایام به کامتان!
پیرو حرف های قبلی باید عرض کنم که هیچ کدام از ما ادعای تدین و دین داری در حد و اندازه های معصومین را نداریم اما حداقل می توانیم حرام و حلال خدا را با تبعیت از رساله ی عملی مراجع انجام دهیم البته خودم طلبه ی با ادعایی را می شناسم که متاسفانه خودش ادعایی می کند و خانواده اش کاملا ضد آن را عمل می کنند! خودش از حلال و حرام دم می زند اما متاسفانه خانواده اش ذره ای به حرف این پدر گوش نمی کنند. البته وقتی به معلم اخلاق خود این قضیه را تعریف کردم ایشان با لبخند گفتند این طلبه ، طلبه نیست و خود به گونه ای عمل کرده است که دیگر ارزشی برای او قایل نیستند!
بله دوست گرامی اسلام هم برای برخی وسیله ی سو استفاده از دیگران هست ،خودش از حرام وحلال دم میزند اما در خانه ی خودش کار حرام انجام می شود!به خدا قسم که اینگونه هست.

ای که دایم دم زنی از دین بدان

چون که گفتی پس عمل کن تو به آن

گرنمی بینی تو توانش را به خویش

پس چرا گویی که الگویی به این آیین وکیش

شرط دینداری عمل باشد نه تنها مدعا

گر نداری تو عمل دیگر مکن تو ادعا

دیگران رامی کنی نهی از حرام اما چرا

اهل تو فعل حرامی می کنند چون اشقیا

مرگ و مردن را چه می خواهی کنی؟

وه چه خوش باشد برای آخرت فکری کنی!


البته شاید از زمان مرگش خبر دارد و...........

اللهم عجل لولیک الفرج

التماس دعا

یاحق

/ 1 نظر / 17 بازدید
ماشا

هَر شو درس دردْ ئِه بَرَه مَکَم دِلِم دَفتَرمَه، خویناوْ مَرکوئِمْ! سلام گرامي دوست مهربانم: مرا یاد عالم بی عمل به چه ماند سعدی انداختی. و چه فراوانند این جماعت. واتوره با ((درس درد)) به روز است.ديدار شما و نقد عالمانه و نظر نازنينت مرا در راهي كه در پيش گرفته ام كوشا و ايستا خواهد كرد. تو را من چشم در راهم....